Tenerifė

Atostogos Ispanijoje | Visos kelionių paslaugos Ispanijoje

Tenerifė (isp. Tenerife) – Ispanijos vulkaninė sala, didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų. Salos plotas – 2034 km². Gyventojų – 933 000. Svarbiausias miestas ir salos sostinė – Santa Krus de Tenerifė.

Tenerifė įsikūrusi salyno centre, tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros. Salą juosia kalnų virtinės. Salos centre stūkso 20 km skersmens, 3718 m aukščio, trečias pagal dydį pasaulyje – Teidės ugnikalnis.Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems, drėgniems orams, atkeliaujantiems iš Vakarų Europos. Centrinis kalnų masyvas skiria salą į pietinę ir šiaurinę dalis, skirtingas savo gamtovaizdžiu ir klimatinėmis sąlygomis.

Salos puošmena – Tenerifės nacionalinė gėlė, vadinama „Rojaus paukštės žiedu“ (Tajinaste Rojo).

Kasmet salą aplanko apie šeši milijonai turistų, o tai yra daugiau nei pusė visų atvykstančių į Kanarų salas.

Miestelis La Laguna yra Tenerifės ir visų salų kultūrinis centras. Tai pirmasis ispanų įkurtas miestas Kanarų salose. La Lagunoje išlikusi pati gražiausia ir seniausia architektūra visoje saloje.

Puerto de la Krusas – tai ne tik turizmo industrija, bet ir vietos gyventojų išsaugota tradicinio salos miestelio dvasia.

La Orotava – to paties pavadinimo slėnyje įsikūręs miestelis, salos žemdirbystės centras. Savitą miestelio architektūrinį stilių perėmė daugelis ispaniškai kalbančių teritorijų Lotynų Amerikoje.

Santa Kruz de Tenerifė – salos sostinė, kultūrinis ir administracinis centras. Mieste kasmet vyksta tradicinis Tenerifės karnavalas, kuris mažai kuo nusileidžia Rio de Žaneiro (Brazilija) ar Venecijos (Italija) karnavalams.

Kelionė į Tenerifę – įspūdžių kupinos atostogos! Poilsis Tenerifėje, didžiausioje iš visų Ispanijos Kanarų salų, užtikrins, kad visos atostogos būtų tikras svajonės išsipildymas.

Tiesioginė transliacija iš Tenerifės >> žiūrėti  čia

Ką reikia žinoti?

Klimatas. Tai yra subtropinio klimato sala, kuri ne veltui vadinama amžinojo pavasario sala. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemos švelnios, šiltos ir drėgnos. Atostogų sezonas Tenerifėje tęsiasi beveik visus metus, nes net ir žiemą oro temperatūra išsilaiko apie 23 °C. Gausiausi turistų antplūdžiai būna birželį–rugsėjį. Todėl norintys išvengti grūsčių ir aukštų kainų renkasi spalį ir lapkritį, arba keliauja žiemos ir pavasario mėnesiais.

Virtuvė. Atostogos Tenerifėje be tradicinės Ispanijos virtuvės tiesiog neįsivaizduojamos! Juk poilsis irgi reikalauja jėgų. Šioje Kanarų saloje paskanausite tradicinių ispaniškų patiekalų: paella, pasaulyje pripažintų ispaniškų kumpių ar gaivinančios vasariškos gaspačo sriubos. Kanaruose galima paragauti tradicinio salų patiekalo – kanarietiškų bulvių, ožkienos, įvairiausios žuvies bei rinktis iš bene gausiausio tapų pasirinkimo Ispanijoje. O kur dar geriausi vynai ir įvairiausi vynai!!! Arbatpinigiai kavinėse ir restoranuose– 10 % nuo sumos.

Šventės ir festivaliai. Ispanija – festivalių kraštas. Ne išimtis ir Tenerifė. Vasario mėnesį sostinėje Santa Kruze vyksta didžiausias karnavalas, nusileidžiantis tik Rio de Žaneiro linksmybėms. Gegužės mėnesį vyksta vienas iš gražiausių festivalių Corpus Christi. Per jį miestelių gatves iškloja iš gėlių žiedų suformuoti kilimai. Lapkritį vyksta labai įdomi šventė Correr el Cacharro, kai vaikai bėga miestelių gatvėmis paskui save tempdami pririštas keptuves, puodus, skardines – viską, kas primintų raketas. Tenerifėje kiekvieną mėnesį vyksta įvairios šventės. Vadinasi, kad ir kada čia leisite atostogas, visada pamatysite kažką unikalaus.

Lauktuvės. Apsipirkti čia – tikras malonumas. Nepamirškite, kad dauguma parduotuvių per pietus užsidaro bent kelioms valandoms, o atsidaro vakarėjant. Parvežkite tradicinių gėrimų, kumpio, sūrių, juvelyrinių bei keramikos dirbinių ir papuošalų su tradiciniais elementais.

LANKYTINOS VIETOS TENERIFĖJE

Kandelarijos bazilikos viduje – klasikinės freskos ir arkos. Lankytojai gali pamatyti nuostabias skulptūras ir vitražus. Bazilikoje nuolatos vyksta religinės apeigos. Rugpjūtį ar vasarį atvykę keliautojai gali pamatyti religijos festivalių garbei rengiamas procesijas. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Tenerifės auditorija (Auditorio de Tenerife) yra vienas savičiausių modernios architektūros saloje pavyzdžių.  Čia vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai, baletas, o taip salos muzikos ir šokių festivalis. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Museo de la Naturaleza y el Hombre yra muziejus, kuriame daug su Kanarų salomis susijusių artefaktų. Muziejuje didelė kolekcija įrankių ir raižinių iš laikų prieš ispanams apgyvendinant salas. Taip pat čia keletas unikaliai  mumijų. Muziejuje nuolatos vyksta keliaujančios parodos apie gamtą ir Kanarų salas. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Los gigantes uolos yra natūralus darinys pritraukiantis daugybę lankytojų kiekvienais metais. Uolų šlaitai statūs. Jie iškilę virš vandens beveik 500 – 800 m.  Galima išplaukti į vandenyną ir pamatyti uolas iš arti. Jos taip pat matomos iš daugelio į vandenyną atsigręžusių restoranų ir barų gretimame miestelyje. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Garachico lavos baseinai. Kadaise Garachico buvo vienas pagrindinių Tenerifės uostų, tačiau tai pasikeitė 1706 m., kai išsiveržė ugnikalnis ir užpylė uostą lava. Po ugnikalnio išsiveržimo čia susiformavo lavos baseinai. Jie įvairaus gylio ir formų : kai kurie tinkami pliuškentis mažiems vaikams, kitų dugnui paseikti reikalingi stiprūs plaučiai. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Guimaro piramidės – stačiakampio formos, šešių pakopų, maždaug 12 metrų aukščio statiniai, kurie pastatyti iš lavos akmenų, nenaudojant cemento.  Piramidės  yra didelės archeologinės vietovės, kurioje yra ir mažas muziejus, centre. Lankytojai gali apžiūrėti piramides patys arba prisijungti prie turo su gidu po vietovę ir sužinoti daugiau apie piramidžių istoriją. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Teidės kalno nacionalinis parkas  – lankomiausias  objektas visoje Tenerifės saloje , o jo pasididžiavimas – trečias pagal dydį pasaulyje ugnikalnis  – Teidė. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Teidės viršūnę galima pasiekti kylant įrengtu keltuvu. Pakilus, apžvalginėse aikštelėse galima gerėtis nuostabia visos salos panorama. Viršūnę galima pasiekti ir pėsčiomis, tačiau ši kelionė pareikalaus  jūsų gero fizinio pasirengimo.Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

 Teidės ugnikalnis susiformavo prieš daugiau kaip 600 tūkstančių metų ir yra aukščiausias kalnas Ispanijoje. O Teidės kalno nacionalinis parkas  turi daugybę takų ir takelių su unikaliu gamtovaizdžiu. Bilietus ekskursijoms po salą galite įsigyti čia.

Reikia pagalbos planuojant kelionę į Tenerifę, mes galime Jums padėti!

Siųsti žinutę

arba skambinkite

+ 370 620 21857

Kelionė į TENERIFĘ yra visada gera idėja ir kryptis !!!

Gaukite specialių pasiūlymų

Užsiprenumeravę mūsų naujienlaiškį

Naujienlaiškis