Kad kiekviena kelionė paliktų pačius geriausius prisiminimus…

Jei keliaujate PIRMĄ kartą

Skaityti

Avialinijų BAGAŽO dydžio reikalavimai

Skaityti

RANKINIS ir RAGISTRUOTAS lėktuvo bagažas

Skaityti

Jei VĖLUOJA ar buvo ATŠAUKTAS skrydis

Skaityti

Trumpa atmintinė keliautojams

Būtini keleivio dokumentai
Keliaujant į Ispaniją keliaujantis asmuo privalo turėti pasą arba asmens tapatybės kortėlę (dokumento galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai po kelionės pabaigos). Nepamirškite: Paso ar tapatybės korteles; Draudimo; Atspausdinto keleivio elektroninio bilieto; Mokėjimo kortelių.
Į kurias šalis galima keliauti su asmens tapatybės kortele
Prieš išvykdami į kelionę, būtinai pasitikrinkite paso arba asmens tapatybės kortelės galiojimo laiką. Jūsų tapatybę patvirtinantis dokumentas, su kuriuo vyksite į kelionę, turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Su asmens tapatybės kortele galima vykti į šias valstybes: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Juodkalnija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, San Marinas, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija. SVARBU: Keliaujant į Jungtinę Karalystę būtinas PASAS.
Kelionių draudimas
Vykstant į kelionę, patartina apsidrausti nuo ligų ir nelaimingų atsitikimų, kad būtų užtikrinta būtinoji medicininė pagalba užsienyje.
Vaikų išvykimo į užsienio valstybes tvarka
Jei vaikas vyksta į Šengeno valstybę, tai nėra reikalingi lydintys asmenys ar rašytiniai sutikimai. Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, jis turi vykti su vienu iš tėvų arba turėti raštišką tėvų sutikimą, patvirtintą notaro, kad galėtų keliauti vienas arba su lydinčiu asmeniu.
Vizos
Keliaujant į Ispaniją, kaip ir į kitas Europos Sąjungos šalis, Lietuvos piliečiams vizos NEREIKALINGOS. Vykdami į kitas šalis, pasitikslinkite, ar vykstant į konkrečią šalį nereikalinga viza.
Kaip užsiregistruoti į skrydį (Check-in)?
Norėdami atlikti registraciją skrydžiui internetu, turite vadovautis instrukciją, kurią gavote iš bilietų pardavėjo, perkant lėktuvo bilietus. Nemokama registracija internetu dažniausiai vykdoma likus 48 val. iki skrydžio (priklausomai nuo skydžius vykdančios bendrovės). Atlikdami registraciją skrydžiui(Check-in) privalote suvesti nurodytus keleivių duomenis. Suvedus reikalingą informaciją gausite įlaipinimo bilietą, kurį būtina atsispausdinti arba išsaugoti savo mobiliajame prietaise. Pamiršus tai padaryti ar pametus bilietą, jį turėsite atsispausdinti oro uoste, už nemažą papildomą mokestį.
Registracijos skrydžiui terminas
Dažniausiai į oro uostą rekomenduojama atvykti bent 2 valandos prieš skrydį. Laikas kiek užtruksite oro uoste priklauso nuo oro uosto dydžio bei oro uosto užimtumo. Registracijos terminai oro uostuose yra skirtingi, ir jūsų atsakomybė yra pasidomėti tais registracijos terminais bei jų laikytis. Maršrutams Europos viduryje registracija oro uoste baigiasi likus 45 min iki skrydžio, kurio laikas nurodytas biliete. Tarptautiniams maršrutams registracija baigiasi likus 60 min iki skrydžio, kurio laikas nurodytas biliete. Pavėlavę užsiregistruoti keleiviai į lėktuvą neįleidžiami.
Neregistruotas bagažas
Keleivių saugumui bei patogumui užtikrinti į orlaivio saloną keleivis gali pasiimti 1-ną vienetą neregistruoto bagažo, kurio matmenys neviršija: Aviakompanijos „Ryanair “ skrydžiams : 55x40x25 cm ir kuris sveria ne daugiau kaip 10 kg. Aviakompanijos „Wizzair“ skrydžiams: 55x40x20, bendras išmatavimų ilgis neturi viršyti 115 cm ir kuris sveria ne daugiau kaip 10 kg. Orlaivio salone leidžiama nemokamai vežtis šiuos daiktus: literatūros skaityti skrydžio metu, kūdikio krepšį, maisto kūdikiui skrydžio metu, paltą ar apsiaustą, vaikščiojimo lazdą ar ramentus, nedidelį fotoaparatą ar žiūronus. Į orlaivio saloną galima įsinešti ribotą kiekį keleiviui būtinų vaistų ir tualeto reikmenų, pvz. kosmetines priemones ir spirituotus vaistus ir kt. Išvykstant iš ES valstybės narės, Islandijos, Norvegijos ar Šveicarijos leidžiama vežtis skysčių ne didesniuose nei 100 ml talpos induose, sudėtuose į vieną plastikinį maišelį, kurio bendra talpa neviršija 1 litro. Plastikinis maišelis turi būti skaidrus ir uždaromas. Dėl saugumo rankiniame bagaže neleidžiama turėti aštrių daiktų – peilių, žirklių, kamščiatraukių, mezgimo virbalų, pincetų, golfo lazdų, pačiūžų ir pan. PAPILDOMĄ kelioninį krepšį į orlaivio saloną GALIMA pasiimti tik įsigijus pirmenybinio įlaipinimo paslaugą „ Priority“. Ši paslauga kainuoja nuo 6€ skrydžiui į vieną pusę (tiksli kaina priklauso nuo krypties). Į pirmenybinio įlaipinimo paslaugos kainą įeina: 1 nemokamas rankinio bagažo vienetas, kuris turi būti padėtas po sėdyne (40 x 30 x 20 cm, svoris iki 10 kg) 1 papildomas kelioninis krepšys salone (didžiausi matmenys 55 × 40 × 23 cm, svoris iki 10 kg) Pirmenybinės registracijos punktas ir pirmenybinis įlaipinimas
Registruotas bagažas
Keleivis užsa skrydžiu nemokamai gali vežti tiek registruoto bagažo, kiek nurodyta Bilieto From/Iš ir To/Į eilutėse Allow/Leistinas, kg stulpelyje arba elektroninio bilieto keleivio skrydžio informacijoje. Kelionių organizatorius informuoja apie mokestį taikomą registruoto bagažo perviršio atveju. Tačiau bet kokiu atveju vieno bagažo vieneto svoris negali viršyti 32 kg. Registruotas bagažas paliekamas registracijos stalo darbuotojui. Keleivio tapatybė patikrinama prie registracijos stalo ir prie įlaipinimo vartų, prie bagažo pritvirtinamos etiketės. Priimami tik tinkamai uždaryti lagaminai, krepšiai ar kitas bagažas. Keleivis gali vežti šiuos daiktus nemokamai ir jie nėra įskaičiuojami į nemokamo registruojamo bagažo svorį: Sulankstomą vaikišką vežimėlį ar kūdikio lopšį (skrendantiems su kūdikiu, t.y. vaiku iki dviejų metų); Sulankstomą invalido vežimėlį; Dėl informacijos apie į nemokamo registruoto bagažo svorį įskaičiuojamus daiktus (pavyzdžiui, slidinėjimo, nardymo įrangą, kitą sportinį inventorių ir kita) kreipkitės į oro vežėją arba kelionės organizatorių. Oro vežėjas NEREKOMENDUOJA registruotame bagaže vežti dūžtančių ir gendančių daiktų, o taip pat pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių arba kitų vertybių, prekybinių pavyzdžių, komercinių dokumentų, pasų ar kitų asmens dokumentų, vaistų, fotoaparatų, vaizdo kamerų ar jų komplektuojančių dalių ir kitų elektronikos prietaisų. Už šių daiktų gabenimą registruotame bagaže oro vežėjas neatsako ir bagažo praradimo atveju šių daiktų vertė nebus kompensuota.
Bagažo turinio ir kiekio apribojimai
Keleivio Bagaže (registruotame ir neregistruotame bagaže) neturi būti: daiktų, kurie gali kelti pavojų orlaiviui arba orlaivyje esantiems asmenims ir turtui, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) Saugaus pavojingų krovinių vežimo oro transportu techninėse instrukcijose bei Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) Pavojingų prekių vežimo taisyklėse ir Vežėjo nuostatose (detalesnė informacija pateikiama Jūsų prašymu); daiktų, kuriuos draudžia vežti bet kurioje išvykimo ar atvykimo šalyje galiojantys įstatymai, nutarimai ar įsakymai; gyvūnų, išskyrus atvejus numatytus Bendrosiose vežėjo keleivių ir bagažo vežimo sąlygose ir (arba) Bendrosiose vežėjo keleivių ir bagažo vežimo užsakomaisiais skrydžiais sąlygose; daiktų, kuriuos oro vežėjas pagrįstai laiko netinkamais vežimui dėl jų svorio, dydžio, formos ar savybių, arba dėl to kad jie yra pavojingi ir nesaugūs, arba yra dūžtantys ar gendantys, be kitų aplinkybių, atsižvelgiant į gabenančio orlaivio tipą. Jeigu Keleivis nėra tikras, ar tam tikri daiktai gali būti VEŽAMI orlaiviu ir kaip jie turi būti supakuoti, BŪTINA susisiekti su ORO VEŽĖJU IR/ARBA Kelionės organizatoriumi.
Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas
Saugumo sumetimais, DRAUDŽIAMA vežti (tiek lėktuvo salone kaip neregistruotą bagažą, tiek kaip registruotą bagažą) šiuos daiktus: sprogmenis (pav.: amuniciją, fejerverko ar signalines raketas); degias skystas ar kietas medžiagas (pav.: dujas žiebtuvėliams, degtukus, dažus, skiediklius, degiklius, kietą kurą, kitus greitai užsidegančius daiktus, savaime užsidegančios medžiagas; medžiagas, kurios reaguodamos su vandeniu skleidžia degias dujas ir kt.); degias, nedegias ir nuodingas suslėgtas dujas (pav.: ašarines dujas, dujų šviestuvus, butano, propano, kempingo dujas, deguonies balionus); dokumentų bylos ir aplankalai su instaliuotomis apsaugos sistemomis; oksiduojančias medžiagas (pav. balinančias medžiagas, peroksidą); nuodingas ar infekcines medžiagas (pav. arseniką, cianidus, kai kuriuos insekticidus); radioaktyvias medžiagas; korozines medžiagas (t.y. rūgštis, šarmus, baterijas su skystu elektrolitu, gyvsidabrį); kitus daiktus, tokius kaip įmagnetintas, kenksmingas, pykinančias ar erzinančias medžiagas; daiktus, kurių gabenimas yra uždraustas įstatymais, vyriausybės arba reguliavimo tvarka, kuriuos išleido šalys arba valstijos, iš kurių, į kurias ar virš kurių norima gabenti daiktus; daiktus, kurie dėl savo apimties ir (arba) svorio negali būti pakrauti į keleivinį lėktuvą; daiktus, skleidžiančius aštrų kvapą; tarp bagažo esančius maisto produktus, dėl kurių gali būti sugadintas kitas bagažas. Pavyzdžių ir rinkinių sudėtyje gali būti uždraustų daiktų, todėl būtina turėti informaciją apie turinį siekiant įtikinti, kad pavyzdžiai/rinkiniai gali būti vežami kaip bagažas
Oro vežėjo atsakomybė
Oro vežėjo atsakomybė nustatoma Konvencijos dėl tam tikrų taisyklių, susijusių su tarptautiniais vežimais oru, unifikavimo pasirašytos Varšuvoje 1929 m. spalio 12 d., 1955 m. Hagos Protokolo apie Konvencijos dėl tam tikrų taisyklių, susijusių su tarptautiniais vežimais oru, unifikavimo pasirašytos Varšuvoje 1929 m. spalio 12 d., pakeitimą, 1999 gegužės 28 d. Monrealio Konvencijos dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo ir 2002 m. gegužės 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 889/2002, iš dalies pakeičiančio Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2027 dėl oro vežėjo atsakomybės nelaimingų atsitikimų atveju, nustatyta tvarka.

Gaukite specialių pasiūlymų

Užsiprenumeravę mūsų naujienlaiškį

Naujienlaiškis